Sheraton Bratislava Hotel

4.6 

Pribinova 12, Bratislava, 81109, Slovakia   •  Počasie:   

Miestny čas Telefón +421 (0)2 3535 0000

4.6

Miestne zaujímavosti

BRATISLAVA JE FASCINUJÚCE MESTO. NADCHNE VÁS NIE LEN MALEBNÝM HISTORICKÝM CENTROM ALE AJ MODERNOU ARCHITEKTÚROU.

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je jedna z najznámejších pamiatok v hlavnom meste. Hrad bol počas svojej histórie sídlom uhorských kráľov a boli tu uchovávané korunovačné klenoty. Dnes tu nájdete predovšetkým historické múzeum. Okrem atraktívnych výstav je súčasťou prehliadky múzea pôsobivý interiér Hradu. Každoročne počas Kultúrneho leta sa na nádvorí hradu konajú rôzne podujatia. 

Slovenské národné divadlo

Historická budova Slovenského národného divadla bola postavená v neorenesančnom štýle v roku 1886 ako Mestské divadlo, podľa návrhu viedenských architektov F. Fellnera a H. Helmera.  Divadlo si prešlo niekoľkými rekonštrukciami a v súčasnosti je sídlom drámy, opery a baletu. 

Primaciálny palác

Patrí k najkrajším palácom v Bratislave a v súčasnosti slúži ako kancelária primátora mesta. Môže sa pochváliť jedinečnou zbierkou anglických tapisérií, z ktorých jedna zobrazuje tragickú lásku Hero a Leander. Na samom vrchole je umiestnený železný klobúk s hmotnosťou 150 kg ako symbol arcibiskupa, pre ktorého bol palác postavený a rôznych kardinálov, ktorí tu žili po celé roky. 

Ufo

Jedinečná stavba bola dokončená v roku 1972, je 95 m vysoká s reštauráciou na vrchole. Za 45 sekúnd vás výťah vyvezie do nemého úžasu. Vo výške 95 metrov, s dohľadom až 100 km spoznáte skutočné čaro stavby, ktorá dotvára neodmysliteľnú súčasť siluety mesta na Dunaji. 

Prešporáčik

Ako jediné vozidlo jazdí pešou zónou historického Starého Mesta, okrem toho aj na Bratislavský hrad. Všetky vyhliadkové jazdy sú sprevádzané profesionálnym licencovaným výkladom.

Katedrála sv. Martina

Je nepochybne najzachovalejším a najväčším gotickým kostolom v Bratislave. Vďaka svojej veľkosti už po stáročia dominuje panoráme mesta. S jeho stavbou sa začalo začiatkom 14. stor. na mieste staršieho románskeho kostola. Na jej vrchole 85 m je  umiestnený model uhorskej kráľovskej koruny  ako symbol korunovačného kostola, ktorý váži 150 kg a má výšku 164 cm. 

Danubiana

Necelých 20 kilometrov od centra Bratislavy bolo otvorené jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia – Danubiana Meulensteen Art Museum. Vo veľkých sálach na prízemí a na poschodí sa striedajú prehliadky popredných svetových umelcov, na prízemí je aj predajná galéria súčasného umenia, priestor pre komorné výstavy, audiovizuálne centrum i prednášková sála.

Hrad Devín

Hradná ruina týčiaca sa na vysokom brale nad sútokom riek Dunaja a Moravy patrí k najvýznamnejším historickým a archeologickým lokalitám v strednej Európe. Navyše ponúka očarujúcu prírodnú scenériu s neopakovateľným výhľadom.

Wakelake

Wakelake je súčasťou jazera Zlaté Piesky, ktoré je najväčším rekreačným a športovým areálom v Bratislave. Wakelake predstavuje jedno z najpopulárnejších miest, kde môžete stráviť teplé letné dni a noci s rôznymi vodnými športami (wakeboard, paddleboard, flyboard, plážový volejbal a ďalšie). Každé leto sa počas víkendov (piatok, sobota) koná niekoľko špeciálnych koncertov s medzinárodnými DJs.